Pożyczka online z firmy parabankowej. Czy zawsze zbyt droga?

Pożyczka online od firmy pożyczkowejPożyczki to produkty finansowe, których popularność znajduje się od wielu lat na bardzo wysokim poziomie. Łatwość otrzymania i często konieczność finansowania pożyczonymi pieniędzmi większych wydatków powoduje iż popularność pożyczek długo nie spadnie.

Pożyczka online jako produkt finansowy może być udzielana przez banki i instytucje parabankowe. To zupełnie inaczej niż w przypadku kredytów. Kredyt bowiem jest produktem finansowym, który można otrzymać wyłącznie w banku. Takie uregulowania prawne powodują iż pożyczki w swojej ofercie mają różnego rodzaju firny z branży finansowej. Pożyczki tego rodzaju są szeroko reklamowane jako szybkie, dostępne, łatwe do otrzymania. Przeważnie jednak nie mówi się o ich kosztach. Pytanie nasuwa się samo – czy pożyczki z firm parabankowych są warte zainteresowania?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest z pewnością jednoznaczna. Przyjęło się bowiem iż pożyczki online z firm parabankowych są po prostu bardzo kosztowne i w większości przypadków tak właśnie jest. Warto wiedzieć, że powodów jest takiego stanu rzeczy jest wiele. Jednym z nich jest specyfika firm parabankowych – to nic innego jak prywatne firmy, działające dla chęci zysku. Firmy, które nie podlegają prawu bankowemu, więc mogą działać inaczej niż banki. Ich właściciele doskonale wiedzą, jaki jest profil ich klientów. To ludzie, którzy nigdy nie otrzymaliby taniej pożyczki z banku, ludzie, którzy nie zawsze rozumieją postanowienia umowy – czyli osoby, które nie zauważa, lub nie będą chciały widzieć wyższych kosztów pożyczki.

Szukając pożyczki online dla siebie rzecz jasna warto rozważać również oferty firm parabankowych, warto jednak pamiętać – opłaty, które często są wymagane nijak mają się do ustawy antylichwiarskiej. Firmy pożyczkowe doskonale ja omijają rozdzielając opłaty związane z pożyczką na wiele różnych składników. Można więc znaleźć opłaty za rozpatrzenie wniosku, ubezpieczenie pożyczki, obsługę domową i wiele, wiele innych. Całość tych opłat może sięgać znacznej części wartości pożyczki. warto mieć tego świadomość i już na etapie poszukiwania pożyczki przeliczać jej koszty. Oczywiście nie można twierdzić, że wszystkie pożyczki oferowane przez firmy parabankowe są bardzo drogie – znaczna część jednak tak. Warto mieć to na uwadze – należy bowiem pamiętać. Pożyczkę otrzymać bardzo łatwo, spłacić już nie. Jeśli wiec pożyczka nie ma być znacznym obciążeniem domowego budżetu, trzeba wybrać tą, która rzeczywiście kosztuje jak najmniej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *