Kto oferuje pożyczki przez Internet? Czym są pożyczki społecznościowe?

Pożyczki prywatne przez internetCoraz bardziej powszechny dostęp, a w związku z tym również rosnące zaufanie, jakie wzbudza Internet sprawia, że sieć umożliwia nam korzystanie z imponującej liczby usług. Wśród tych, które w szczególny sposób zasługują na zainteresowanie z naszej strony wypada wspomnieć o pożyczkach przez Internet, ich dostępność rośnie bowiem z miesiąca na miesiąc. Co ważne, przyznawaniem wsparcia tego typu nie zajmują się wyłącznie instytucje pozabankowe.

Od pewnego czasu pożyczki przez Internet wzbudzają również zainteresowanie ze strony banków, które dostrzegają, że umożliwienie korzystania z takiego rozwiązania może zapewnić im uznanie w oczach kolejnych grup klientów. Z ofertą przygotowaną z myślą o osobach ceniących sobie szybkość i komfort występuje między innymi mBank, a jego pożyczka przez Internet umożliwiająca uzyskanie pozytywnej decyzji o przyznaniu brakujących środków finansowych nawet w ciągu piętnastu minut od chwili złożenia wniosku jest uważana za jedną z najbardziej interesujących ofert polskich banków. Śladem mBanku podążają zresztą również inne instytucje finansowe, takie, jak choćby Alior Bank, pożyczki przez Internet jawią się bowiem jako rozwiązania szczególnie mile widziane przez osoby młode, te zaś mogą okazać się wyjątkowo wdzięcznymi klientami kolejnych banków.

Udzielanie pożyczek za pośrednictwem sieci to również specjalność parabanków takich, jak choćby Profi Credit lub Bocian Pożyczki. Instytucje tego typu cieszą się dużym zaufaniem i w ciągu ostatnich lat dały się poznać jako podmioty wyjątkowo elastyczne. Korzystając z ich usług możemy liczyć nie tylko na szybkie rozpatrzenie wniosku o udzielenie pożyczki, ale i na niewygórowane raty, na pożyczki przez Internet za ich pośrednictwem decyduje się więc coraz więcej osób.

Rozwiązaniem stosunkowo nowym są natomiast tak zwane pożyczki społecznościowe udzielane przez osoby prywatne. Dzięki portalom takim, jak kokos.pl, finansowo, czy też zakra.pl może dojść do spotkania osób potrzebujących wsparcia finansowego oraz tych, które są w stanie go udzielić. Obie strony negocjują warunki, na jakich ma zostać udzielona pożyczka i wspólnie ustalają wysokość i częstotliwość spłacania jej rat. Pożyczki społecznościowe okazują się więc rozwiązaniem atrakcyjnym nie tylko z punktu widzenia osób potrzebujących szybkiego dostępu do określonej kwoty, ale i tych użytkowników sieci, którzy dysponują gotówką, którą chcą ulokować z zyskiem.

Co powinieneś wiedzieć o pożyczkach prywatnych?

Idea szczytna. Osoba chce otrzymać pieniądze na dany cel i składa zamówienie. Pożyczkodawcą są osoby prywatne, które mają określony procent udziału w transakcji. Aby zminimalizować ryzyko jednej osobie udziela należność kilka osób o równym wkładzie procentowym. Tak właśnie działają pożyczki prywatne, zwane także społecznościowymi.

Kilka lat temu nasz polski Internet przypominał dziki zachód. Gorzej, anarchię z prawdziwego zdarzenia. Ludzie szukający kredytów korzystali z szeroko dostępnych for dyskusyjnych. Umieszczali ogłoszenie, dawali adres e-mail a nawet numer telefonu. Ktoś się zgłaszał i oferował szybkie i atrakcyjnie oprocentowane pożyczki. Forma jak i spłata udzielonego długu była nie do końca jasna i nie było żadnych dokumentów. Najgorzej wypadali pożyczkodawcy, którzy po wpłaceniu pieniędzy nagle tracili kontakt z osobą pożyczającą. Tak było do czasu, gdy powstał serwis kokos.pl.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo i jakość usług, serwis stopniowo wprowadzano na tym portalu, kolejne, a zarazem obowiązkowe weryfikacje. Na potrzeby tego artykułu przedstawimy pokrótce, etapy, jakie należy przejść aby otrzymać się o gotówkę. Osoba starająca się o pożyczkę prywatną musi podać dane kontaktowe. Konto bankowe, numer telefonu, adres e-mail czy adres zamieszkania. Spójrzcie na zdjęcie poniżej. Macie tutaj przykładowy panel aukcyjny, gdzie osoby chcą dostać pożyczkę. Mamy rating, gdzie graficznie mamy już zweryfikowane elementy. Widzimy też ilość ofert i pytania od potencjalnych pożyczkodawców.
Zapytacie się, czy mi się to opłaca? Patrząc z perspektywy osób pożyczających, kokos.pl to świetna strona. Mamy kontrolę nad kwotą jaką chcemy użyczyć i na ile zgadzamy się maksymalnie zapłacić procent od należności. Takie same zasady i podobne stopnie weryfikacji w celu podniesienia bezpieczeństwa transakcji odnajdziemy w serwisie finansowo.pl. W przeciwieństwie do poprzednio opisanej strony, tutaj łatwość i szybkość otrzymania zobowiązania jest dużo łatwiejsza. Jednak sam system działania obydwóch serwisów jest podobny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *