Skąd odmowa przyznania pożyczki bez BIK?

Odmowa pożyczki. Wniosek wyrzucony do kosza.Pożyczki pozabankowe dzisiaj są coraz chętniej wybierane – decyduje się na nie naprawdę sporo osób, które potrzebują pieniędzy błyskawicznie i nie mogą czekać. Także pożyczki bez bik, ponieważ najczęściej udzielane są one bez żadnych formalności, nawet sprawdzania osoby w BIK-u, są wygodne, ponieważ można zaciągnąć je przez Internet.

Do dyspozycji ma się chwilówki, które pozwalają na otrzymanie mniejszych kwot na dłuższy okres. Także można wziąć opiewającą na wyższe sumy pożyczkę gotówkową – znaleźć wobec tego dla siebie coś interesującego! Czy jednak każdy będzie mógł otrzymać taką pożyczkę?

Ogólne warunki pożyczek

Przede wszystkim trzeba wskazać, że każda firma oferująca pożyczki bez BIK także ma swoje wymogi, które muszą spełnić jej klienci. Przede wszystkim trzeba wskazać, że najważniejsze jest posiadanie odpowiedniego wieku – to przeważnie od 18 do 65 lat, także pożyczkobiorca powinien posiadać polskie obywatelstwo, ważny dowód osobisty, telefon komórkowy czy konto bankowe, w przypadku którego dokonuje się weryfikacji, jeżeli chodzi o oferty pożyczek online. Gdy nie będzie się zatem spełniało tych wymogów, wtedy o pożyczkę pozabankową będzie ciężko.

Co z BIK-iem i innymi bazami?

Jeśli chodzi o zdolność kredytową, to przeważnie sytuacja prezentuje się tak, że pożyczki bez bik nie wymagają żadnych udokumentowanych przychodów, także można mieć długi, nie mieć pracy, aby się o nią ubiegać i ją dostać. Nie jest tak jednak we wszystkich firmach pozabankowych, ponieważ niektóre wymagają od swoich klientów stałych dochodów. Podobnie jest z bazami dłużników – niektóre firmy także z nich korzystają.

Gdy bank odmawia ci pożyczki

W przeciągu kilku minionych lat wzrosło zainteresowanie szybkimi pożyczkami. Sytuacja wielu naszych rodaków skomplikowała się, a niedawną stabilność finansową zastąpiły problemy ze znalezieniem i utrzymaniem pracy, problemy mieszkaniowe i rosnące ceny żywności. Nie można nie zauważyć i tego, ze w ciągu kilku ostatnich lat Polacy nabrali zaufania do wsparcia udzielanego przez banki.

Szybkie pożyczki pozabankowe

Przede wszystkim zrozumieli, że pożyczki mogą pomóc im przetrwać trudny okres i przestali obawiać się, że ich spłacanie może w istotny sposób wpłynąć na ich życie. Niestety, często okazuje się, że czas oczekiwania na pomoc udzielaną przez banki niebezpiecznie się wydłuża, a potencjalni kredytobiorcy muszą szukać wsparcia gdzie indziej.

Sztywna polityka banków sprawiająca, że pewne grupy Polaków nie mają szans na otrzymanie pożyczki, konieczność dostarczania licznych dokumentów i zaświadczeń, obowiązek informowania, na jaki cel mają zostać przekazane otrzymane pieniądze, a przede wszystkim bardzo długi czas oczekiwania na wsparcie finansowe sprawiają, że wzrok wielu potencjalnych kredytobiorców kieruje się w stronę parabanków. Pożyczki pozabankowe charakteryzują się oczywiście oprocentowaniem nieco wyższym niż te, jakie oferują tradycyjne banki, instytucje pozabankowe ograniczają jednak do minimum formalności niezbędne do ich uzyskania i są w stanie wydać decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego nawet w ciągu kilkudziesięciu minut od chwili złożenia wniosku przez klienta.

Przykładem podmiotu, który jest w stanie zaoferować potencjalnemu kredytobiorcy naprawdę szybkie pożyczki pozabankowe może być choćby Provident. Znakiem rozpoznawczym tej instytucji finansowej jest indywidualne podejście do każdego klienta, na pożyczkę mogą więc liczyć nawet te osoby, które czasowo pozostają bez stałego zatrudnienia, a w przeszłości otrzymywały decyzje odmowne. Każdy klient może też liczyć na to, że jego prośba zostanie rozpatrzona bez niepotrzebnej zwłoki.

Szybkość i traktowanie każdego klienta w indywidualny sposób to również znak rozpoznawczy firmy Profi Credit znanej z tego, że przychodzi z pomocą wówczas, gdy zawodzi bank. Jej klient może liczyć na pożyczki bez BIK wykorzystywane na dowolny cel i spłacane nawet w czterdziestu ośmiu miesięcznych ratach, nikt nie musi przy tym obawiać się tego, że będzie zwodzony przez pracownika parabanku przez długie tygodnie, aby w końcu dowiedzieć się, że jego wniosek został odrzucony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *