Na długi odpowiednia szybka pożyczka bez bik na dowód?

Szybka Pożyczka na dowódPolska rodzina chcąc nie chcąc sięga co raz częściej po pożyczki czy szybkie kredyty. Nic w tym dziwnego. W dzisiejszych czasach co raz więcej osób wpada w problemy finansowe. Kryzys, w tym wypadku nie jest już tylko prostym wytłumaczeniem. Niskie płace i co gorsza brak pracy wpycha Polaków w poważne tarapaty. Na szczęście, są pewne rozwiązania pożyczkowe, które pozwalają wielu osobom utrzymać dobrą kondycję finansową. Są nimi krótkoterminowe i udzielane właściwie od ręki pożyczki bez BIK. Czym one się różnią od zwykłych kredytów? Kto może je dostać?

Osoba, która chce wziąć pożyczkę w pierwszej kolejności powinna udać się do najbliższego oddziału firmy. Na pewno warto zabrać ze sobą dowód osobisty. Z pewnością pomoże nam zaświadczenie o zarobkach, lub deklaracja pracodawcy co do aktualnego stanu zatrudnienia. W kilku przypadkach, gdy będziemy chcieli wziąć większą pożyczkę, powinniśmy przyjść z małżonkiem lub osobą z rodziny. W takim wypadku, jej oświadczenie bardziej uwiarygodni nas w oczach parabanku. Żyrant do jedno z zabezpieczeń firmy. Czasami zamiast dokumentów świadczących o naszych dochodach wystarczy pokazanie naszego PIT-u. W tej sytuacji nie potrzebny nam papierek od pracodawcy. Pożyczki są udzielane na podstawie dochodu za poprzedni rok i na jego podstawie ustalana jest jej wysokość.

Rodzaje pożyczek pozabankowych

Wiele osób zadaje sobie pytanie: Jaka pożyczka będzie dla mnie najbardziej odpowiednia?

Obecnie, zależy to od wielu czynników. Jednym z nich jest czas. Jeśli potrzebujemy gotówki na szybko, otrzymamy ją w Provident czy Profi Credit. Są to firmy, które w swojej ofercie posiadają opcje domowe.

Przedstawiciel Providenta umawia się z nami w miejscu naszego zamieszkania lub zameldowania. W czasie rozmowy telefonicznej z pewnością zapyta nas, jak dużej pożyczki potrzebujemy. Poprosi też o przygotowanie dokumentów. W umówiony dzień przyjedzie do nas przedstawiając ofertę pożyczki pozabankowej. W Profi Credit jest bardzo podobnie, jednak oferta jak i oprocentowanie może diametralnie się różnić. W Polsce działalność domową prowadzi też „Bocian Pożyczki”. Schemat działania firmy jest identyczny jak w przypadku Providenta.

Oprócz pożyczek domowych, liczne firmy oferują pożyczanie gotówki poprzez sms-a. Tak, taka forma istnieje już na naszym rynku od kilku lat. Pionierem w tej dziedzinie jest SMS365. W tym wypadku pożyczki pozabankowe zamawiamy wysyłając wiadomość tekstową. Wzór takich sms-ów zawarty jest na stronie firmy. Wcześniej musimy wpłacić symboliczną kwotę na konto parabanku. Jak twierdzą przedstawiciele SMS365, pomaga to w weryfikacji klienta. Na tym samym polu działalności działa jeszcze SMSKREDYT czy Netcredit. Każdy z nich posiada bogatą ofertę pożyczek. Schemat udzielania pieniędzy jest jednak ten sam.

Ostatnią możliwością są pożyczki pozabankowe udzielane przez osoby prywatne. Są to oferty, które najczęściej znajdziemy na popularnych forach kredytowych. Tutaj działa zasada wzajemnego zaufania. Osoba pożyczająca dużo ryzykuje. W wielu przypadkach działa tylko w regionie swojego zamieszkania. Udziela też pożyczek po spotkaniu z klientem w cztery oczy. Niestety, taka forma pożyczek pieniężnych jest bardzo ryzykowna. Możliwość oszustwa w tym wypadku jest bardzo duża. Znacznie bardziej bezpiecznie jest zapożyczyć się u znajomych lub rodziny. Pamiętajmy jednak, aby nie nadużywać ich zaufania.

Czym są pożyczki bez zaświadczeń?

To co odróżnia banki od firm udzielających pożyczek jest to, iż te drugie często udzielają ich bez zbędnych zaświadczeń. Co to oznacza? Starając się o pożyczkę musimy pokazać szereg dokumentów, które świadczą o naszych zarobkach. Jest to zaświadczenie o zarobkach, PIT, wydruk przelewów bankowych czy zrealizowane umowy o dzieło. Jest to też działalność rolnicza, udokumentowana w postaci własności do ziemi. Parabanki walcząc o klientów często nie wymagają wyżej wymienionych dokumentów. Ponadto patrzą pobłażliwym okiem na opóźnienia w spłatach rat kredytów, a które widnieją w BIK.

Przyznają Państwo, że nie zawsze wpis w BIK-u źle o nas świadczy. Są różne przypadki losowe. Jedni zwyczajnie w świecie zapominają zapłacić dług. Inni nawet nie są świadomi, że widnieją w Biurze Informacji Kredytowej. W takim wypadku tłumaczenie się w banku nie pomoże. Pracownik odmówi udzielania nam kredytu i pozostają nam domy pożyczkowe. Nie dziwmy się więc, że pożyczki bez zaświadczeń są udzielane Polakom co raz częściej. Prawo bankowe nie uwzględnia zdarzeń losowych i sztywno wyznacza standardy dla banków. Stąd klienci odsyłani do parabanków często znajdują tam ostatnią deskę ratunku.

Kredyt bez BIK

Poszukując kredytu z niską ratą zastanawiamy się co z naszą historią kredytową. Jeżeli zdarzyły się nam opóźnienia, możemy mieć problemy stając się nie wiarygodnym dla banków. Jest jednak rozwiązanie dla osób mających stałe dochody, a mający „drobne wpadki”. To kredyt bez bik, a który udzielają nam najczęściej banki mające luźniejszą politykę kredytową. Zaliczają się do nich Getin Bank, BZ WBK czy Eurobank. Mając konto w tych bankach oraz rachunek ze stałymi wpłatami wynagrodzenia, jesteśmy w stanie otrzymać kredyt. W takim wypadku problemem nie będzie już BIK. Pozostaje jednak pytanie, jak wcześniej w danym banku spłacaliśmy raty.

Nie mniej atrakcyjną ofertę kredytową oferują SKOK-i. Wprawdzie nie są bankami, a tylko te mogą udzielać kredytów, jednak działają na podobnej zasadzie. Budując zaufanie wśród klientów, oferują im też kredyty bez bik. Jednak tak jak w przypadków banków, powinniśmy mieć w SKOKu rachunek. Zapamiętajmy też, że pracownik oddziału dokładnie zapozna się z naszymi celami, z którego chcemy sfinansować pożyczkę. Liczmy się też z zabezpieczeniem w postaci żyranta czy weksla in blanco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *