Szybka pożyczka – na co uważać?

NA co zwracać uwagę, gdy weźmiemy szybką pożyczkę?Jesteś w sytuacji, która zmusza ciebie do wzięcia zobowiązania finansowego? Nie masz czasu ns chodzenie po bankach? Rozwiązaniem może być szybka pożyczka. Ale gdzie?

Postaramy się odpowiedzieć na twoje pytanie. Każdy z nas może się znaleźć w tak cholernej sytuacji. Jednakże nie starajmy się podchodzić emocjonalnie do rozwiązania problemu. Zalane mieszkanie, zepsuta lodówka – kto nie miał takie kłopotu? Wielu z nas musiało się z tym zmierzyć, dlatego szybka pożyczka jest rozwiązaniem w sam raz dla ciebie.

Swoje poszukiwania zacznij od ogłoszeń w Internecie. Pamiętaj jednak, że większość stron, które przeglądasz nie mają nic interesujące do zaoferowania. Są to strony, które mają za zadanie nakłonić cię na konkretną usługę jakiejś firmy prywatnej. Inne zawierają do końca nie zrozumiały bełkot. Właściwie w poszukiwaniu szybkiej pożyczki powinieneś ograniczyć się do ofert banków. Jeżeli jednak jesteś w BIK zostaną ci tylko instytucje parabankowe. Tutaj będziesz miał do wyboru pożyczki, prawie że od ręki ale często z kosmicznym oprocentowaniem.

Na co uważać, gdy bierzemy szybką pożyczkę w tego typu instytucjach?

Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) pożyczki. Jest to całkowity koszt zaciąganego przez nas zobowiązania. Nie zwracajmy uwagi na oprocentowanie, które jest tylko częścią pożyczki. Parabanki do niej wliczają jeszcze ubezpieczenie, prowizje i dodatkowe koszty, z którymi musimy się zapoznać. Dokładnie też przeczytaj warunki pożyczki. Na przykład znany już dobrze w Polsce Provident liczy sobie w koszt pożyczki dodatkową obsługę domową. Jednym słowem, spłacimy znacznie więcej należnej wierzytelności za przyjście przedstawiciela firmy do nas do domu.

Banki szczególnie w okresie świątecznym kuszą szybkim pożyczkami. Nie dajmy się jednak nabrać na hasło pożyczki w 5 minut. To tylko reklama, która ma nas skłonić do kliknięcia w ofertę. Tak naprawdę, szybką pożyczkę w banku otrzyma tylko osoba, która ma w nim od jakiegoś już czasu konto oraz stałe wpływy pieniężne. W innym przypadku bank podda procedurze scoringowej aby ocenić ciebie jako potencjalnego pożyczkobiorcę. Może się okazać, że atrakcyjne slogany z reklam nisko oprocentowane są dostępne dla tylko wąskiej grupy klientów, a dla ciebie bank będzie miał znacznie mniej atrakcyjną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *